|
Дата розміщення: 29.04.2014
XVI. Текст аудиторського висновку (звіту)
Найменування аудиторської фірми (П. І. Б. фудитора - фізичної особи - підприємця) |
Аудиторська фiрма у формi товариства з обмеженою вiдповiдальнiстю "Аудит-сервiс IНК" |
Код за ЄДРПОУ (реєстраційний номер облікової картки* платника податків - фізичної особи) |
13659226 |
Місцезнаходження аудиторської фірми, аудитора |
76018, м.Iвано-Франкiвськ, Б.Лепкого, 34|1 |
Номер та дата видачі свідоцтва про включення до Реєстру аудиторських фірм та аудиторів, виданого Аудиторською палатою України |
0036, 04.11.2010 |
Реєстраційний номер, серія та номер, дата видачі та строк дії свідоцтва про внесення до реєстру аудиторських фірм, які можуть проводити аудиторські перевірки професійних учасників ринку цінних паперів** |
-, -, -, - |
Текст аудиторського висновку (звіту) |
АУДИТОРСЬКИЙ ВИСНОВОК
незалежної аудиторської фiрми
"АУДИТ - СЕРВIС IНК"
щодо фiнансової звiтностi
публiчного акцiонерного товариства
«Миколаїв-Львiвський комбiнат будiвельних конструкцiй»
станом на 31.12.2013р.
Загальним зборам акцiонерiв та Правлiнню
ПАТ «Миколаїв-Львiвський КБК»
НКЦПФР
м. Iвано-Франкiвськ
1. Вступний параграф
1.1 Основнi вiдомостi про емiтента
Ми провели аудит фiнансової звiтностi Публiчного акцiонерного товариства «Миколаїв-Львiвський комбiнат будiвельних конструкцiй» (код ЄДРПОУ 01331041; мiсцезнаходження: юридична адреса: 81600, Львiвська обл., м.Миколаїв, вул. Вапняно-Кар’єрна, буд. 6; дата державної реєстрацiї 01.04.1999 р. №1 401 120 0000000187), що додається, яка включає Баланс (Звiт про фiнансовий стан) станом на 31 грудня 2013 року, Звiт про фiнансовi результати (Звiт про сукупний дохiд), Звiт про рух грошових коштiв (за прямим методом), Звiт про власний капiтал за 2013 рiк, Примiтки до рiчної фiнансової звiтностi (надалi разом – «фiнансова звiтнiсть»).
1.2 Опис аудиторської перевiрки
Ми провели аудит у вiдповiдностi з вимогами та положеннями Закону України «Про аудиторську дiяльнiсть» (зi змiнами та доповненнями) вiд 22.04.1993 №3125-ХII, Закону України «Про акцiонернi товариства» (зi змiнами та доповненнями) вiд 17.09.2008 №514-VI, iнших законодавчих актiв України та у вiдповiдностi з вимогами Мiжнародних стандартiв контролю якостi , аудиту, огляду, iншого надання впевненостi та супутнiх послуг (далi – МСА), прийнятих в якостi нацiональних стандартiв аудиту рiшенням Аудиторської палати України вiд 18 квiтня 2003 року №122, в тому числi у вiдповiдностi iз МСА №700 «Формулювання думки та надання звiту щодо фiнансової звiтностi», МСА 705 «Модифiкацiя думки у звiтi незалежного аудитора», МСА 706 «Пояснювальнi параграфи та параграфи з iнших питань у звiтi незалежного аудитора».
Цi стандарти вимагають вiд нас дотримання вiдповiдних етичних вимог а також зобов’язують нас планувати i здiйснювати аудиторську перевiрку з метою одержання обґрунтованої впевненостi в тому, що фiнансовi звiти не мiстять суттєвих викривлень. Аудит включає перевiрку шляхом тестування доказiв, якi пiдтверджують суми й розкриття iнформацiї у фiнансових звiтах, а також оцiнку i застосованих принципiв бухгалтерського облiку й суттєвих попереднiх оцiнок, здiйснених управлiнським персоналом, а також оцiнку загального подання фiнансових звiтiв.
Згiдно Вимог до аудиторського висновку при розкриттi iнформацiї емiтентами цiнних паперiв (крiм емiтентiв облiгацiй мiсцевої позики), затверджених Рiшенням Державної комiсiї з цiнних паперiв та фондового ринку вiд 29.09.2011 №1360 та Положення про розкриття iнформацiї емiтентами цiнних паперiв, затвердженого рiшенням Нацiональної комiсiї з цiнних паперiв та фондового ринку вiд 03.12.2013 р. №2826 були виконанi аудиторськi процедури задля отримання аудиторських доказiв стосовно сум i розкриття:
- вiдповiдностi вартостi чистих активiв вимогам чинного законодавства, а саме частинi третiй статтi 155 ЦКУ вiд 16.01.2003р.
- виконання значних правочинiв (10% i бiльше вартостi активiв Товариства за даними останньої рiчної фiнансової звiтностi) вiдповiдно до ЗУ «Про акцiонернi товариства»
- iдентифiкацiї та оцiнки аудитором ризикiв суттєвого викривлення фiнансової звiтностi внаслiдок шахрайства (МСА 240 «Вiдповiдальнiсть аудитора, що стосується шахрайства при аудитi фiнансової звiтностi)»
- наявностi суттєвих невiдповiдностей мiж фiнансовою звiтнiстю, що пiдлягала аудиту, та iншою iнформацiєю, що розкривається емiтентом цiнних паперiв та подається до комiсiї разом з фiнансовою звiтнiстю (МСА 720 «Вiдповiдальнiсть аудитора щодо iншої iнформацiї в документах, що мiстять перевiрену аудитором фiнансову звiтнiсть»)
- стану корпоративного управлiння, у тому числi внутрiшнього аудиту вiдповiдно до Закону України «Про акцiонернi товариства».
2. Вiдповiдальнiсть управлiнського персоналу
Управлiнський персонал несе вiдповiдальнiсть за складання i достовiрне подання цих фiнансових звiтiв складених у вiдповiдностi до вимог Мiжнародних стандартiв фiнансової звiтностi (МСФЗ) та за такий внутрiшнiй контроль, який управлiнський персонал визначає потрiбним для того, щоб забезпечити складання фiнансової звiтностi, що не мiстить суттєвих викривлень унаслiдок шахрайства або помилки.
3. Вiдповiдальнiсть аудитора
Вiдповiдальнiстю аудитора є висловлення думки щодо цiєї фiнансової звiтностi на основi результатiв проведеного нами аудиту. Ми провели аудит вiдповiдно до Мiжнародних стандартiв контролю якостi, аудиту, огляду, iншого надання впевненостi та супутнiх послуг. Цi стандарти вимагають вiд нас дотримання вiдповiдних етичних вимог, а також планування й виконання аудиту для отримання достатньої впевненостi, що фiнансова звiтнiсть не мiстить суттєвих викривлень.
Аудит передбачає виконання аудиторських процедур для отримання аудиторських доказiв щодо сум i розкриттiв у фiнансовiй звiтностi. Вибiр процедур залежить вiд судження аудитора, включаючи оцiнку ризикiв суттєвих викривлень фiнансової звiтностi внаслiдок шахрайства або помилок. Виконуючи оцiнку цих ризикiв, аудитор розглядає заходи внутрiшнього контролю, що стосуються складання та достовiрного подання суб’єктом господарювання фiнансової звiтностi, з метою розробки аудиторських процедур, якi вiдповiдають обставинам, а не з метою висловлення думки щодо ефективностi внутрiшнього контролю суб'єкта господарювання. Аудит включає також оцiнку вiдповiдностi використаної облiкової полiтики, прийнятнiсть облiкових оцiнок, виконаних управлiнським персоналом, та оцiнку загального подання фiнансової звiтностi.
Ми вважаємо, що отримали достатнi та прийнятнi аудиторськi докази для висловлення нашої думки.
4. Висловлення думки
Аудиторська перевiрка звiтностi показала, що в основному звiтнiсть ПАТ «Миколаїв-Львiвський комбiнат будiвельних конструкцiй» складена з врахуванням вимог Мiжнародних стандартiв фiнансової звiтностi, але є окремi невiдповiдностi цим вимогам, а саме:
- згiдно МСБО 2 запаси, за якими не передбачається отримання економiчних вигод, не враховуються в складi активiв балансу. За пiдсумками рiчної iнвентаризацiї якщо виявленi залежанi матерiальнi цiнностi з низькою оборотнiстю, що призводить до знецiнення ресурсiв, у вiдповiдностi до МСБО 37 по таких запасах має формуватись резерв;
- не нарахованi резерви на невикористанi вiдпустки;
- ми не спостерiгали за iнвентаризацiєю наявних основних засобiв, оскiльки ця дата передувала початку аудиторської перевiрки, але ознайомились з її результатами i дiйшли висновку, що вiдмiчене має незначний вплив на рiчну фiнансову звiтнiсть Товариства.
4.1 Умовно-позитивна думка
На нашу думку, за винятком впливу питання, викладеного у параграфi 4 «Пiдстава для висловлення умовно-позитивної думки», фiнансова звiтнiсть справедливо й повно, у всiх суттєвих аспектах, вiдображає фiнансовий стан Товариства на 31.12.2013 року, а також результат його дiяльностi та рух грошових коштiв за 2013 рiк, згiдно з вимогами чинного законодавства України, нормативно-правовими актами щодо ведення облiку та облiкової полiтики Товариства.
Пояснювальний параграф
Не вносячи додаткових застережень до цього висновку, привертаємо увагу на той факт, що незважаючи на стабiлiзацiйнi заходи, якi вживаються Урядом України з метою пiдтримки пiдприємництва, iснує невизначенiсть щодо впливу зовнiшнiх та внутрiшнiх факторiв на стабiльнiсть дiяльностi пiдприємства.
Ми не маємо змоги передбачити можливi майбутнi змiни у цих умовах та їх вплив на фiнансовий стан Товариства.
5. Iнша допомiжна iнформацiя
5.1 Загальна iнформацiя про Товариство
В результатi перевiрки встановлено:
ПАТ «Миколаїв-Львiвський КБК» засноване регiональним вiддiленням Фонду державного майна України по Львiвськiй областi (наказ №12 вiд 04.01.1996р.) шляхом перетворення орендного пiдприємства «Миколаїв-Львiвський комбiнат будiвельних конструкцiй» у вiдкрите акцiонерне товариство вiдповiдно до Декрету КМУ «Про приватизацiю цiлiсних пiдроздiлiв зданих в оренду».
Статут Товариства зареєстровано 01.04.1999 р. Миколаївською районною державною адмiнiстрацiєю Львiвської областi.
Нова редакцiя статуту затверджена загальними зборами акцiонерiв вiд 22.08.2007 р. та зареєстрована державним реєстратором 25.09.2007 р. №14011050009000187.
Вiдповiдно до ЗУ «Про акцiонернi товариства» на пiдставi рiшення загальних зборiв акцiонерiв вiд 27.04.2011р., (протокол №7) було перейменовано Вiдкрите Акцiонерне Товариство «Миколаїв-Львiвський КБК» у Публiчне акцiонерне товариство "Миколаїв-Львiвський КБК". Цi змiни до статуту зареєстрованi 02.02.2012 р. Миколаївською районною державною адмiнiстрацiєю Львiвської областi за № 1 401 120 0000000187.
5.2 Стан бухгалтерського облiку в Товариствi
Бухгалтерський облiк ведеться вiдповiдно до Закону України “Про бухгалтерський облiк i фiнансову звiтнiсть в Українi ” вiд 16.07.1999 р. за № 996–ХIV Облiк в усiх суттєвих аспектах вiдповiдає вимогам Закону України “Про бухгалтерський облiк та фiнансову звiтнiсть в Українi ” з врахуванням вимог нормативних документiв з питань органiзацiї бухгалтерського облiку.
Бухгалтерський облiк ведеться по журнально-ордернiй формi iз застосуванням комп'ютерної технiки.
Облiковою полiтикою Товариства, затвердженою наказом Голови Правлiння вiд 01.04.2011р. №13, визначено сукупнiсть принципiв, методiв, якi використовуються Товариством для складання i надання фiнансової звiтностi.
Задовiльний стан бухгалтерського облiку в Товариствi забезпечив своєчасне складання та подання до вiдповiдних iнстанцiй фiнансової, податкової та статистичної звiтностi.
Аудиторами перевiрено i пiдтверджується вiдповiднiсть даних фiнансової звiтностi даним облiку та вiдповiднiсть даних окремих форм звiтностi один до одного.
Бухгалтерський облiк ведеться згiдно вимог Мiжнародних стандартiв бухгалтерського облiку (МСБО).
5.3 Вiдповiднiсть вартостi чистих активiв вимогам чинного законодавства
Статутний капiтал Товариства оголошено в сумi 7 790 210,00 грн.(сiм мiльйонiв сiмсот дев’яносто тисяч двiстi десять гривень), який подiлений на 31 160 840 (тридцять один мiльйон сто шiстдесят тисяч вiсiмсот сорок штук) простих iменних акцiй, номiнальною вартiстю 0,25 грн. (двадцять п’ять копiйок) кожна.
Резервний капiтал станом на 31.12.2013р. не сформовано у зв’язку з вiдсутнiстю прибутку.
За результатами господарської дiяльностi у 2013 р. Товариством отримано збитки у сумi 1523 тис.грн. Сума непокритих збиткiв становить – 317 тис. грн.
Результат дiяльностi пiдтверджується первинними документами.
Вартiсть чистих активiв станом на 31.12.2013р. складає – 7473 тис. грн, що менше статутного капiталу. Це не вiдповiдає вимогам п. 3 ст. 155 ЦКУ вiд 16.01.2003р. Аудитори пропонують звернути увагу на вимоги даної статтi.
Аудиторською перевiркою пiдтверджується правильнiсть та адекватнiсть визначення власного капiталу, його структури та призначення.
5.4 Виконання Товариством значних правочинiв вiдповiдно до Закону України «Про акцiонернi товариства»
Виконання значних правочинiв (10 i бiльше вiдсоткiв вартостi активiв Товариства за даними останньої рiчної фiнансової звiтностi) вiдповiдно до Закону України «Про акцiонернi товариства» у 2013 роцi не вiдбувалося.
5.5 Стан корпоративного управлiння в тому числi внутрiшнього контролю i аудиту
У вiдповiдностi до статуту та ст. 32 ЗУ «Про акцiонернi товариства» органами управлiння Товариством є:
? Загальнi збори акцiонерiв;
? Наглядова рада Товариства;
? Правлiння Товариства на чолi з Головою правлiння.
Органи контролю:
? Ревiзiйна комiсiя.
Вищим органом управлiння Товариства є Загальнi Збори акцiонерiв. В перервi мiж проведенням Загальних Зборiв органом, який представляє iнтереси акцiонерiв, контролює та регулює дiяльнiсть товариства Наглядова Рада Товариства. Виконавчим органом Товариства, що здiйснює керiвництво його поточною дiяльнiстю є Правлiння.
Кiлькiсний склад сформованих органiв корпоративного управлiння вiдповiдає вимогам Статуту та вимогам, встановленим рiшенням загальних зборiв акцiонерiв Товариства.
Функцiонування органiв корпоративного управлiння регламентується положенням Статуту.
Статутом не передбачено затвердження будь-яких додаткових положень, що регламентують функцiонування органiв корпоративного управлiння.
Щорiчнi загальнi збори акцiонерiв проводились в термiн, визначений Законом України «Про акцiонернi товариства» - до 30 днiв.
Протягом звiтного року Правлiння товариства здiйснювало поточне управлiння фiнансово-господарською дiяльнiстю в межах повноважень, якi встановлено Статутом акцiонерного товариства. Змiн у складi Правлiння протягом звiтного року не вiдбувалося.
Контроль за фiнансово-господарською дiяльнiстю акцiонерного товариства протягом звiтного року здiйснювався Ревiзiйною комiсiєю.
Фактична реалiзацiя функцiй ревiзiйної комiсiї протягом звiтного року пов’язана з перевiркою фiнансово-господарської дiяльностi акцiонерного товариства за 2013 рiк. Звiт ревiзiйної комiсiї не мiстить суттєвих зауважень щодо фiнансово-господарської дiяльностi, а також встановленого порядку ведення бухгалтерського облiку та подання звiтностi, й пiдтверджує достовiрнiсть та повноту даних фiнансової звiтностi за 2013 рiк.
За результатами виконаних процедур перевiрки стану корпоративного управлiння у тому числi внутрiшнього аудиту вiдповiдно до Закону України «Про акцiонернi товариства» можна зробити висновок:
1) прийнята та функцiонуюча система корпоративного управлiння у товариствi вiдповiдає вимогам статуту.
2) «Iнформацiя про стан корпоративного управлiння», наведена у рiчному фiнансовому звiтi, складена в усiх суттєвих аспектах вiдповiдно до вимог «Положення про розкриття iнформацiї емiтентами цiнних паперiв», затверджених рiшенням комiсiї вiд 03.12.2013 №2826, зареєстрованих в Мiнiстерствi юстицiї України 24.12.2013 за №2180/24712.
Аудитори вважають, що система управлiння Товариства є достатньо дiєвою та вiдповiдає вимогам чинного законодавства та Статуту.
5.6 Оцiнка ризикiв суттєвого викривлення фiнансової звiтностi внаслiдок шахрайства
При проведеннi аудиту, ми не встановили моменти приховування, змови, пiдробки, навмисного не вiдображення операцiй в облiку, якi є елементами шахрайства, тому аудитори мають право сприймати надану iнформацiю, записи i документи як достовiрнi. Однак, аудитори мають думку, з певною часткою професiйного скептицизму, що пiсля перевiрки можуть виникнути обставини, якi викличуть питання щодо наявностi шахрайства та помилок.
5.7 Вiдповiднiсть iнформацiї фiнансової звiтностi iншiй iнформацiї, що розкривається Товариством
Суттєвих невiдповiдностей мiж фiнансовою звiтнiстю, що пiдлягала аудиту, та iншою iнформацiєю, що розкривається емiтентом цiнних паперiв та подається до Комiсiї разом з фiнансовою звiтнiстю не виявлено.
Аудиторською перевiркою встановлено та пiдтверджується вiдповiднiсть даних у фiнансовiй звiтностi, iнформацiї, поданої в примiтках до фiнансової звiтностi.
6. Загальний висновок
Ми рахуємо, що в процесi аудиту нами було зiбрано достатньо доказiв, щоб зробити наступний висновок:
Визначення виручки вiд реалiзацiї та фiнансових результатiв дiяльностi, порядок обчислення податкових та iнших обов’язкових платежiв проводилось Товариством у звiтному перiодi вiдповiдно до нормативних актiв України з питань бухгалтерського облiку та податкового законодавства.
Бухгалтерська, податкова та статистична звiтнiсть складалась та подавалась Товариством у повному обсязi.
Показники статей рiчного Балансу Товариства на 31.12.2013р. вiдповiдають даним синтетичного облiку та iснуючим нормативам бухгалтерського облiку, реально та точно вiдображають його фiнансовий стан. Їх достовiрнiсть та повнота може бути пiдтверджена.
Показники фiнансового стану Товариства вiдображенi в синтетичному облiку адекватно. Виконанi аудиторськi процедури дають пiдставу пiдтвердити достовiрнiсть та повноту показникiв Звiту про фiнансовi результати за 2013 р.
Таким чином, фiнансова звiтнiсть ПАТ «Миколаїв-Львiвський комбiнат будiвельних конструкцiй» за винятком впливу питання, викладеного у параграфi 4 «Пiдстава для висловлення умовно-позитивної думки» вiдображає правдиву i неупереджену по усiх суттєвих аспектах картину фiнансового стану Товариства на 31.12.2013 р., а також результатiв його дiяльностi i руху грошових потокiв за 2013 рiк у вiдповiдностi до законодавчих i нормативних актiв в Українi з пiдприємництва, бухгалтерського облiку i фiнансової звiтностi, яка складена вiдповiдно до вимог МСФЗ.
7. Основнi вiдомостi про аудиторську фiрму:
? Аудиторська фiрма у формi товариства з обмеженою вiдповiдальнiстю „Аудит-сервiс IНК”
? Свiдоцтво про внесення до реєстру суб’єктiв аудиторської дiяльностi №0036, продовжене рiшенням Аудиторської палати України вiд 04 листопада 2010 року №221/3. Термiн дiї до 04.11.2015р.
? Свiдоцтво про вiдповiднiсть системи контролю якостi видане рiшенням АПУ вiд 26.11.2009 №208/6 № 0021
? Свiдоцтво про внесення до реєстру аудиторiв та аудиторських фiрм, якi можуть проводити аудиторськi перевiрки професiйних учасникiв ринку цiнних паперiв вiд 12.03.2013 р. серiя П №000042, чинне до 04.11.2015 р.
? Мiсцезнаходження: 76018 м. Iвано-Франкiвськ, вул. Б.Лепкого буд. 34., офiс 1.
? Телефон: (0342) 75-05-01, 3-49-07.
? Електронна пошта: audiif@ukrpost.ua.
8. Основнi вiдомостi про умови договору про проведення аудиту:
Договiр на виконання аудиторських послуг: вiд 07 квiтня 2014р. №143.
Аудит проведено в перiод з 11 по 22 квiтня 2014р.
22 квiтня 2014р.
Директор по аудиту Аудитори:
(сертифiкат А 000023 (сертифiкат А 002553
продовжений рiшенням АПУ продовжений рiшенням АПУ
вiд 29.11.2012 №261/2) вiд 21.05.2009р. №202/2)
___________В.К.Орлова __________Є.Д. Вiнтоняк
___________Ю. М. Бачинська
- - - |
|
|